Očista těla i duše

Pro důkladné pročištění organismu koupel ani dostatek spánku nestačí. Musí se k tomu přidat ještě něco navíc. Co by to mělo být, se dozvíte v dnešním článku.

Vhodnou a účinnou metodou pro pročištění je detoxikace těla. Často se k ní přistupuje zejména na jaře, ale naordinovat si ji můžeme kdykoli během roku.

Dennodenně jsme vystavováni vlivu škodlivých látek, které našemu tělu neprospívají. Nejsou to pouze látky chemické, ale také škodlivé bakterie a viry, zatěžující látky ze stravy, ovzduší, ale také stres a ostatní vlivy, které narušují vnitřní rovnováhu. Proto pak můžeme pociťovat únavu, podráždění, vyčerpání, deprese, trávící obtíže, ale mohou se přidat i bolesti apod.

Detoxikace

Jedná se o velmi jednoduchý způsob jak pročistit organismus a zbavit tělo nahromaděných jedovatých a jiných škodlivých látek. Proto bychom měli naše tělo alespoň dvakrát za rok vyčistit, aby mohlo v pořádku vstřebávat vitamíny, které posilují naši imunitu a obranyschopnost.

Detoxikací se rozumí vyčištění tlustého střeva, jater, ledvin, cév a každé buňky našeho těla od jedů a toxinů, které se v něm nahromadily. Detoxikace odstraňuje únavu a zvyšuje energii, podporuje samoléčebné  schopnosti, zlepšuje spánek a celkovou kondici.

Detoxikaci si můžeme zvolit jako jednorázové pročištění nebo vybrat pravidelné očistné dny či praktikovat dlouhodobé i krátkodobé půsty.

Co obnáší detoxikace

Detoxikace spočívá zejména v úpravě životosprávy, kdy se z jídelníčku vyloučí nezdravé potraviny. Vhodná je strava a nápoje, které dodávají organizmu vitaminy, minerály, antioxidanty, ale obecně se doporučuje konzumovat:

 • Ovoce a zeleninu
 • Ovocné a zeleninové šťávy
 • Zeleninové polévky
 • Vodu a bylinné čaje
 • Přírodní bylinné přípravky

Do detoxikace se zařazují i různé relaxační techniky, aromaterapie či masáže. Průběžné vylučování toxinů z těla podporuje také pravidelný pohyb a zdravý spánek. Ideální je chodit spát kolem 22. hodiny, protože spánek po půlnoci je nejvydatnější a organizmus se lépe regeneruje.

Do očisty se můžeme pustit sami, protože na trhu je široká škála literatury, která jednotlivé metody vysvětluje a přináší dostatek informací, návodů a praktických receptů.

Podrobnější informace o zásadách detoxikace a vhodného detoxikačního programu určeného přímo pro nás, můžeme získat na různých odborných pracovištích a centrech alternativní medicíny.

 

Očista těla i duše patří do témat
 • Očista těla - šťávy Adda 08.11.2016 10:39:16

  Já mohu doporučit firmu Black Kale, super servis a hlavně chutné šťávy, očistu jsem si vyloženě užívala :-)
  https://www.blackkale.cz/ocistne-programy-x31235

 • očista Hanka 16.09.2016 11:17:59

  Na detoxikaci muzu doporucithttp://www.australianremedy.cz/produkty/prirodni-produkty-z-australie/liver-care-complex-ostropestrec-1400-mg-100-kapsli#bmDescription hlavne mi topekne upravilo trávení

 • Melatonin Katinka454 04.04.2016 19:22:58

  Dobrý den, doporučuji určite melatonin od aurum

 • Naturefood Veronika 24.01.2015 21:42:13

  Pěkný článek. Obecně má kurkuma různé účinky. Minule jsem si četla zajímavý článek ve vědeckém časopise. Jelikož začalo být poměrně pěkné počasí, řekla jsem si, že je načase začít s cvičením a trošku se dát dohromady po zimě :) Našla jsem zajímavý detoxikační prostředek na www.acigi.cz, kde velmi pěkně píší o výrobku Naturefood. Máte s ním někdo zkušenosti?

 • Michaela 04.11.2014 10:20:58

  Detox těla? To provádím víckrát ročně, ale teď už jen tree3chlorellou. Je v lékárně, obsahuje kurkumu a ta je perfektní snad na vše ;-)

 • Očista těla a....... hoggarr 10.03.2013 17:11:49

  .......očista duše, kterou ve svém článku buď ignorujete, nebo o tom nic nevíte anebo to nepokláte za důležité, i když tato stojí na prvním místě, Můžete totiž tisíckrát napsat, jakou má jeden vést životosprávu, když necítí sám za sebe zodpovědnost a není sebevědomý a dělá svým zdravotním stavem starosti svým bližním, to je když nepečuje o kvality svého srdce,, nejsou mu Vaše rady opsané z povrchního zdroje, nic platné.


Detoxikace organismu patří do témat

Adresář

Detoxikace organismu ptejte se v poradně

Diskuze na téma Detoxikace organismu

 • 10.08.2016 22:08 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Zkuste zhubnout s detoxikační kůrou čaje Dr. Gonseen. Čaj Gonseen má antioxidační vlastnosti, odst…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku